Strona główna » Historia

Historia

Historia zabawek Kong zaczęła się od niemieckiego owczarka o imieniu Fritz, jego opiekuna oraz od samochodu Volkswagen Van...
Fritz, który za młodu był psem policyjnym, miał osobliwe upodobanie - uwielbiał gryźć kamienie. Ta silna potrzeba żucia doprowadziła do zęby Fritza do kiepskiego stanu, a właścicielowi psa przysparzała ogromnie dużo zmartwień. Pewnego popołudnia, kiedy pracował on przy swoim samochodzie, zauważył, że Fritz znów nabrał ochoty na przegryzkę z kamyków. Zdesperowany opiekun zaczął demontować części samochodu dostępne pod ręką i rzucać je psu, aby odciągnąć jego uwagę od niszczycielskiego posiłku. Wężyk od chłodnicy nie zadziałał - jak zresztą wszystkie inne elementy samochodu, dopóki w kierunku psa nie potoczył się gumowy, gruszkowaty element zawieszania... Fritz był zachwycony!
W ten oto sposób narodził się Kong.
Przed rozpoczęciem seryjnej produkcji zmieniono jeszcze nieco wygląd zabawki oraz opracowano specjalną super wytrzymałą mieszankę gumową. Sprzedaż rozpoczęła się w 1976 roku i do dziś zabawka cieszy się ogromnym uznaniem wśród właścicieli psów na całym świecie.

Podstawowymi zabawkami Kong są gumowe gryzaki, które można nadziewać przysmakami. Występują w dwóch wersjach - Kong oraz Extreme Kong, wzmocniona guma dla psów o silnych szczękach). Zwężający się kształ zabawki sprawia, że toczy się ona w ciekawy sposób, a ukryte wewnątrz przysmaki nie jest zbyt łatwo psu wydobyć. Kongi polecane są przez lekarzy weterynarii oraz behawiorystów - dostarczenie psu zabawki wypełnionej smakołykami jest dobrym sposobem na odciągnięcie uwagi zwierzęcia od niepożądanych, destruktywnych zachowań, a także pozwala przyzwyczaić zwierzę np. do pozostawania samemu w domu.

Opiekunów szczeniaczków z pewnością ucieszy linia zabawek przygotowanych specjalnie dla młodych, ząbkujących psiaków. Zabawki Puppy Kong wykonane są z bardziej miękkiej, przyjaznej dla delikatnego pyszczka gumy. Na ich powierzchni umieszczono regularne rowki, których gryzienie ułatwia wyrzynanie zębów mlecznych, bądź ich wymianę na stałe.

Bardzo ciekawy produkt to zabawka Tug Toy. Są to dwie wyprofilowane obręcze połączone wstawką z gumy Kong. Zabawka służy do przeciągania i dzięki temu, że zgina się pod różnymi kątami umożliwia wygodny anatomicznie uchwyt zarówno psa, jak i bawiącego się z nim człowieka.

Dla fanów zabawy z czworonogiem na dworze - w parku, na długim spacerze, nad wodą - polecić można zabawną rzutkę Wubba. Dwie piłeczki (jedna z nich jest piszcząca) obszyte solidnym materiałem z ogonem długich frędzli, dzięki któremu aport można szczególnie łatwo chwytać - i rzucać.

Producent oferuje również bogatą gamę ciasteczek do nadziewania zabawek. Jeśli jednak nie mamy ich pod ręką, możemy posłużyć się dowolnymi psimi smakołykami o niezbyt dużej średnicy, pojedynczymi krokietami suchej karmy, plasterkami kiełbasy czy pokrojoną parówką. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie smakowych past - mogą być to np. pasty witaminowe w lubianym przez psa smaku.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl